2018-10-10

علم و صنعت | دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی

علم و صنعت | دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی

علم و صنعت | دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی | شماره تماس : ۰۲۱۳۶۲۷۶۲۲۵

دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی

 

دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی  یکی از بهترین و معروفترین دستگاه های با تکنولوژی بیومتریک می باشد . دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی در کسب و کار سراسر دنیا محبوبیت ویژه ای به دست آورده است . تا جایی که در حال حاضر تمامی مدیران تشویق به تعویض دستگاه های قدیمی حضور غیاب به دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی با فناوری بیومتریک شده اند.

تکنولوژی بیومتریک ویژگی های منحصر به فردی را دارا می باشد از جمله میتوان با اطمینان گفت دقیقا خود شخص در سرکار حضور دارد و تقلبی صورت نگرفته است.

بیومتریک با هدف کنترل دسترسی زمان و حضور غیاب طراحی و توزیع شده است . اعتبار سنجی بیومتریک برای هر کارمند خاص و منحصر به فرد می باشد. تا جایی که امکان هیچ کپی و تقلبی وجود نخواهد داشت. فناوری بیومتریک یکی از دقیق ترین و حساس ترین سیستم برای شناسایی هر فرد می باشد. انجمن حقوقی آمریکا تحقیق کرده اند در هر روز حداقل هر کارمند ۵ دقیقه کم کاری دارد و این زمان از دست می رود ، اما با استفاده از دستگاه های بیومتریک توانسته اند این کم کاری را بطور کلی از بین ببرند .

 

نحوه ی تشخیص پرسنل از طریق دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی :

 

در زمانی که کارمندان انگشت خود را بر روی سنسور اثر انگشت قرار میدهند ، دستگاه نقاطی را روی اثر انگشت جا گذاری میکند و بعد یک نقشه از نقاط را ترسیم می نامید .

این نقشه با تکنولوژی بیومتریک مختص به یک شخص می باشد . سیستم نقشه را با اطلاعاتی که در پایگاه داده خود دارد مقایسه کرده ، و اگر این نقشه با نقشه هایی که وجود دارد مطابقت داشته باشد فرد شناسایی شده و اثر انگشت آن به عنوان ورود یا خروج شخص در سیستم ثبت خواهد شد.

 

مقایسه دستگاه های حضور غیاب اثر انگشتی با دستگاه های حضور و غیاب کارتی :

 

  • در دستگاه های اثر انگشتی شخص نمیتواند الگوی اثر انگشت ها را حدس بزند و یا تشخیص دهد اما در دستگاه های دیگر میتوان رمز عبور را حدس زد .
  • در دستگاه های حضور غیاب اثر انگشتی نمیتوان جای شخص دیگری اثر انگشت ثبت نمود . اما در دستگاه حضور غیاب کارتی میتوان هم از طریق کارت خود ورود زد و هم با در دست داشتن کارت دیگردی برای آن ورود و یا خروج ثبت نمود .(البته لازم به ذکر است این مشکل در دستگاه ST- Shine  رفع شده زیرا در بالای دستگاه دوربین طراحی شده ، که شخص هنگام ثبت کارت ، دستگاه بصورت خودکار از آن فرد عکس گرفته و ذخیره می نماید تا از تقلب جلوگیری شود)
  • در دستگاه های دیگر حضور غیاب که با رمز عبور کار می کند احتمال فراموش کردن رمز وجود دارید اما دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی با تکلونوژی بیومتریک هیچوقت اثر انگشت شما را فراموش نمی کند و یا بصورت خودکار پاک نمی شود.